"Unutamadığım Öğretmenim" Hatıra Yarışması il birincimiz belli oldu


1756 | 05.12.2015
| |

        Eğitim-Bir-Sen olarak, daha önce beş defa çeşitli alt başlıklarda düzenlediğimiz hatıra yarışmalarını,Bu senede üniversitelerimizde öğrenim gören öğrencilerin katılacağı “Unutamadığım Öğretmenim” konulu Mehmet Akif İnan Hatıra Yarışması sonuçlandı. Üniversite öğrencilerinin öğretmenlerine ilişkin anılarını gün yüzüne çıkarmak amacıyla düzenlenen yarışma 20 Kasım 2015 tarihinde sona ermişti.


       Yarışma sonucunda Nevşehir şube birincisi olarak Hacı Bektaş Veli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğrencisi Kübra DELİBAŞ ın yazdığı hatıra seçilmiştir.Türkiye geneli şubeler de dereceye giren eserler, kitap olarak yayımlanacak ve yine ücretsiz dağıtılacaktır.

 


Ödül töreni 6 Ocak 2016’da yapılacak olan yarışmadan Türkiye genelinde birinci olacak eser sahibine 7 bin TL, ikinciye 5 bin TL, üçüncüye 3 bin TL, Mansiyon’a (üç adet) bin TL, Jüri Özel Ödülü’ne 2 bin TL verilecek. Ayrıca, yarışmaya katılacak tüm öğrencilere, daha önce yapılan hatıra yarışmalarında dereceye giren eserlerin yer aldığı “Kelebeğin Rüyası” kitabı hediye edilecektir.

 

5 hatıra yarışmasının il birincileri kitap olarak yayınlandı


           Bundan önce yapılan hatıra yarışmaları başta eğitim çalışanları olmak üzere tüm kamuoyu tarafından takdirle karşılanmış, birbirinden değerli eserlerin arasından il birincisi olarak seçilen metinlerden oluşturduğumuz hatıra kitapları, kitap dünyasının seçkin eserleri arasında yerini almıştır.


 2005 yılı il birincileri “Mum Işığında Son Mahnı”, 2006 yılı il birincileri “Yüreğimdeki Resimler”, 2007 yılı il birincileri “Yola Düşenler”, 2008 yılı il birincileri “Üşüyen Hayatlar”, 2012 yılı il birincileri ise “Ödenmiş Bedeller Unutulmasın” adlı kitaplarda toplanmış; Türkiye geneli derece alan eserler ise “Kelebeğin Rüyası” adıyla yayınlanmıştır. Bugüne kadar bu eserlerden yaklaşık bir milyonu basılarak ücretsiz olarak dağıtılmıştır.

Yarışmaya iştirak eden öğrencilerimize teşekkürlerimizi sunar,İl Birincisi olarak seçilen öğrencimizi tebrik ederiz.

Küfür, Hakaret ve Rencide Edici Yorumlar Yayınlanmayacaktır.

Top