Bunlarda Fetö Fırsatcıları


2247 | 05.10.2016
| |

                                             BUNLAR’DA FETÖ FIRSATÇILARI

            Ülkemiz 15 Temmuz’da  tarihinin en karanlık gecesini yaşadı. Bir gecede İstiklal ve İstikbal mücadelesi,Zafer ile sonuçlandı. Başta bu zaferi bizlere bahşeden Cenabı-ı Allah’a Hamd olsun. Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Türk Milletine şükran ve minnettarlığımızı arz ediyoruz.Şehitlerimizin makamları cennet olsun İnşallah.

15 temmuz darbe girişiminden sonra ilimizde de olağan üstü durumlar yaşanarak kurumlar da Fetö /PDY temizliğine gidilmiştir. Bu temizlik sendikal malzeme yapılamayacak kadar hassas bir konudur.ilk günden beri olayları yakından takipte olan sendikamız gerek sendika içinde gerekse diğer sendikalardan açığa alınan veya ihraç edilen kişilerin durumları ile ilgili makam ve kuruluşlarla her türlü bilgi paylaşılmış ve bilgilendirmeler de bulunulmuştur.

Açığa alınan veya ihraç edilenler arasında bir masumun dahi olmamasına ve hassas davranılmasına dikkat edilmesi bizim önceliklerimiz arasındadır.Diğer taraftan ortam karartması yapılarak sürecin sulandırılmasına asla taraf değilizdir.Son zamanlarda Nevşehir de yapılan her iş ve işlemde Türk Eğitim Sen Başkanının ilimizde yapılan faaliyetleri kendi çabaları ve  çalışmaları sonucunda kazanılmış gibi göstermeleri kamuoyunun yanlış bilgilendirilmesinden ve yanıltılmasından öteye gitmemektedir    

Türk Eğitim Sen  2 yıldır ilimizde yetkiyi kaybetmiştir. Kamu çalışanları sendikası olarak Eğitim Bir Sen yetkilidir. Yetkili sendika olarak  her türlü sendikal kararlarda kanunen katılma ve söz söyleme hakkı Eğitim Bir Sen’e aittir.Eğitim Bir Sen tüm eğitim çalışanlarının hak ve kazanımlarının yanındadır ve  taraftır. Türk Eğitim Sen’in hiçbir konuda herhangi bir etkisi ve yetkisi yoktur. Etkisi ve yetkisi olmayanların meydanlarda toplumu yanıltmaya dönük açıklamalarını esefle takip ediyor ve kınıyoruz . Tekrardan belirtmeliyiz ki şu dönemde makam ve yetki sahibi kişilerin sorumluluk bilincinde hareket etmesi gerektiği İnancındayız Fetö/PDY temizliği sendikal veya kişisel  çıkarlar uğruna istismar edilemeyecek kadar hassas ve önemli bir konudur.

Kamuoyuna saygıyla duyururuz. 

Küfür, Hakaret ve Rencide Edici Yorumlar Yayınlanmayacaktır.

Top