Geleceğe yönelik büyük bir yürüyüşün adresiyiz


442 | 05.06.2018
| |

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Atilla Olçum, medeniyet değerlerimizin tesisi için kaygısı, kavgası ve sevdası bir olanların ortak paydasında buluştuğu öncü kuşaklar olarak, eğitim çalışanları, kamu görevlileri, milletimiz ve ümmet için birlik ve beraberlik içerisinde çalıştıklarını ve çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

Atilla Olçum, Nevşehir’de düzenlenen ‘Yetkide İstikrar’ programında yaptığı konuşmada, sadece önde ve öncü olan bir emek mücadelesi değil, aynı zamanda büyük bir imkân, büyük bir çözüm odağı, geleceğe yönelik büyük bir yürüyüşün adresi olduklarını kaydetti.


İnanmışlığımızı diri tuttuğumuz sürece kimse bizi eski Türkiye’ye döndüremez

Milletin ve ümmetin değerlerinden aldığı referansla ‘bugünün ihyası, yarının inşası için’ emek harcayan, kaygısı, kavgası ve sevdası bir olanların buluştuğu bir teşkilat olduklarını belirten Olçum, “Bizler bu milletin geleceği ile ilgili idealleri olan, ‘önce insan’ diyen bir sendikayız. Beni biz, bizi bir kılacak olan medeniyet değerlerimizin tesisi için, kaygısı, kavgası ve sevdası bir olanların ortak paydasında buluştuğu öncü kuşaklar olarak, eğitim çalışanları, kamu görevlileri, milletimiz ve ümmet için hep birlikte çalışıyor; yol açıyor, yol oluyor ve yol alıyoruz” şeklinde konuştu.

Ülke olarak çok kritik bir süreçten geçtiklerini, herkesin teyakkuzda olması gereken bir zaman zarfında olduklarını kaydeden Olçum, “İnanmışlığımızı ve adanmışlığımızı iri, ‘Dünya beşten büyüktür’ haykırışını diri tuttuğumuz sürece kimse bizi dize getiremez, bizi eski Türkiye’ye döndüremezler” ifadelerini kullandı.


Defolarla dolu bir yakın tarihimiz var

Millî irade, alın teri, özgürlükler ve insan hakları için mücadele etmeye devam edeceklerini dile getiren Olçum, “Yakın tarihimiz gözden geçirildiğinde birçok defoyla dolu olduğu görülecektir. 27 Mayıs, 12 Mart, 12 Eylül, 28 Şubat, 27 Nisan e-muhtırası, Gezi olayları ve son olarak 15 Temmuz’u yaşadık. Bir daha benzer şeyler yaşamamak, elde ettiğimiz kazanımların heba olmaması için daha dikkatli olmalıyız” diye konuştu.


Türkiye’nin inşası için gövdemizi taşın altına koyma vaktidir

“Vakit, 16 Nisan’da ortaya konulan iradenin vücut bulması vaktidir” diyen Olçum, şunları söyledi: “Vakit, bu milletin, bu ülkenin ve bu ümmetin birliğine ve dirliğine karşı kurulan kirli ittifakları tarihin çöp sepetindeki yerine fırlatma vaktidir. Vakit, yeni Türkiye’nin, güçlü Türkiye’nin inşası için elimizi değil, gövdemizi taşın altına koyma vaktidir.”


 Özdemir: Önemli çalışmalara imza atıyoruz

Memur-Sen Nevşehir İl Temsilcisi ve Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Mustafa Özdemir, 54 sivil toplum kuruluşunun katkılarıyla millî irade platformunu kurduklarını belirterek, “Bu platform ile ilimizin sorunlarının çözümüne ilişkin önerileri ortaya koyarak çalışmalarda bulunduk ve önemli çalışmalara imza attık” dedi.

 

Küfür, Hakaret ve Rencide Edici Yorumlar Yayınlanmayacaktır.

Top